Personal didactic

A. Şcoala "Sava Popovici Barcianu" Răşinari

Învăţătoare: Alexandra Roșca, Neli Eremeev, Daniela Ţichindelean, Maria Ţichindelean, Marilena Budin.

Profesori: Ileana-Carmen Dămean (Matematică, TIC), Ioana Buciuta (Matematică, TIC), Anița Milea (Fizică, Chimie), Raluca Erhu (Română, Latină), Alexandra Tieanu (Istorie), Ariadna Modovan (Engleză, Franceză), Bogdan Foloba (Religie), Crina Nicolae (Biologie), Constantin Vîlcu (Geografie), Liana Berengea (Educație tehnologică), Liviu Ana (Educație fizică), Sergiu Damian (Ed. muzicală), Cristi Ispas (Ed. plastică), Anca Cibu (Ed. socială).

B. Şcoala primară şi grădiniţa Prislop (structură)

Educatoare: Ionela Bădilă, Ștefania Apetroaei

Învăţătoare: Anişoara Poplăcean, Ana Pascu, Cristina Nicula

Profesori: Ioana Buciuta (Matematică, TIC), Anda Iliuț (Biologie, Chimie), Alexandra Tieanu (Istorie), Teodora Rusu (Română), Nicole Sporiș (Engleză, Franceză), Constantin Vîlcu (Geografie, Ed. tehnologică), Cristian Cotoară (Ed. fizică), Sergiu Damian (Ed. muzicală), Iulian Bisericaru (Ed. plastică), Liliana Suciu (Ed. socială)